Projektový den

/album/projektovy-den/pa050032-jpg/
/album/projektovy-den/pa050037-jpg/
/album/projektovy-den/pa050038-jpg/
/album/projektovy-den/pa050039-jpg/

—————


Jablíčkový den v roštínské ZŠ

Jablko – jeden z nejstarších darů přírody, oblíbený objekt pohádek  a legend a nejběžnější plod z našich zahrádek – se stalo na jeden den i hlavním předmětem vyučování v roštínské ZŠ.  Jablíčkový den zahájil celoroční projekt s názvem Putování k pramenům zdraví, v němž si škola dává za cíl nejen poskytnout žákům nezbytné informace o zdravém životním stylu a  prevenci rizikového chování, ale i povzbuzovat děti k samostatnosti, sebedůvěře a nabídnout jim smysluplná využití volného času.

V období vrcholící sklizně ovoce se téma jablka jako symbolu zdraví přímo nabízelo. S jablíčky jsme se v projektovém dni učili správně česky, s jablíčky jsme počítali a s nimi jsme zabrousili i do ostatních předmětů. Ale nejvíc se nám líbila příprava jablečné dobroty,  na níž se podíleli i ti úplně nejmenší žáčci z naší školy, a hlavně pak samozřejmě společná ochutnávka salátu, různých odrůd jablek i pravého jablečného moštu . 

Projektové vyučování jsme ukončili výtvarným zpracováním úvodní motivační pohádky s názvem (jak jinak) Pohádka o zdraví. A co ještě nám jablíčkový den přinesl? Kromě již zmíněných činností jsme se ještě dověděli spoustu nových poznatků. Věděli jste například, že jablka významně zlepšují paměť a schopnosti učit se?

                                                                                                                       Eva Konečná