Beseda se spisovatelem

 

     Na Základní škole v Roštíně se dne 23.3.2011 uskutečnila beseda se spisovatelem Zdeňkem Železným, rodákem z Drnovic u Vyškova. Autor nazývá sám sebe vypravěčem a svou tvorbou oslovuje především dětské čtenáře.

     Setkání bylo velmi příjemné, spisovatel ztvárnil svá vyprávění opravdu pohádkově, děti se dobře bavily, mnohokrát se i zasmály. Součástí programu bylo maňáskové divadlo, jehož účinkujícími se staly i děti.

   Autor nabádá k podpoře dovednosti číst, která je v době informačních a počítačových technologií nezbytná pro orientaci a správné porozumění informacím. Dále se snaží prostřednictvím své tvorby naučit děti mluvit, ovládat pravopis a rozšiřovat své poznání světa.

     Do rukou se nám dostaly velmi pěkné publikace, pro děti poutavá říkadla jsou doplněna milými obrázky a líbivým barevným zpracováním grafické úpravy. Vřele doporučujeme knihy Slovní hrátky se zvířátky, Dívej se kolem, Pěkně podle abecedy.

     Na závěr nám pan Zdeněk Železný četl úryvky ze své nedokončené knihy, v níž jsou vtipně přebásněny Staré pověsti české. Hravá a zábavná forma zpracování tohoto literárního díla děti velmi oslovila.