Roštín má talent

Pohádka o talentu, který dostal šanci, o splněném snu, o úspěchu. Kdo by se nenechal aspoň jednou a na chvíli unést jejím kouzlem a neopájel se její nádherně lákavou představou.

Podle nejnovějších průzkumů talent není dědičný a talentové vlohy má každý z nás. Stačí je jen rozpoznat a rozvíjet. Čím dříve, tím lépe. Děti ze základní školy v Roštíně se o to pokusily poslední předprázdninový den v rámci celoročního projektu Barevně vyšitý svět, jehož součástí byla i talentová soutěž.

Všechny děti se tak na čas staly finalisty a zároveň fandícími diváky v tomto napínavém klání. Někteří šťastlivci si dokonce vyzkoušeli i zodpovědnou roli odborných porotců.  Nebyla vůbec jednoduchá, protože všichni finalisté sklidili od publika ohromný potlesk.  Ať už se jejich talent projevoval v umělecké a intelektuální rovině, kde byl jedním ze žhavých favoritů čtenář uměleckého textu Toníček Žurman, nebo spíše sportovní, kde jsme mohli obdivovat několik dynamických cvičebních vystoupení.

Nakonec se vítězi talentové show stali v kategorii mladších žáků Jana Slováčková s hudebním číslem, Jan Čech, který všechny pobavil svým uměním zatloukat hřebíky, a rychloběžec Hynek Machara. Ze starších žáků zaujali nejvíce Ondřej Slováček s Blankou Sigmundovou, kteří překvapili porotu i diváky kouzelnickými triky, a nadějná gymnastka Alena Malíková. 

Naši výherci si neodnesli peněžní výhry, ani nezískali angažmá v Las Vegas. Jejich odměnou byly jen drobnosti a možná dobrý pocit z překonání vlastní nervozity a nejistoty. My bychom jim k tomu rádi přidali také poznání, že věk, vzhled, výška, váha – nic takového v této soutěži, ale ani v životě nemusí hrát hlavní roli. Tím je odvaha, sebevědomí, ale hlavně - talent!

                                                                                                 Eva Konečná – ZŠ Roštín