Čarodějná noc

Neznám snad nikoho, kdo by se netěšil na páteční odpoledne nebo večer. Po celém týdnu si každý rád oddechne - dospělí od práce, školáci od vyučování. Tak proč se místo odpočinku v pátek v podvečer roštínské děti zase scházejí a míří do školy? Pojďte se podívat, co se tam děje.

Je 26. dubna  a nás čeká čarodějná noc. Já už jsem se nemohl dočkat, co všechno zažijeme. Program jsme zahájili zhotovením slaměné čarodějnice, kterou jsme se potom vydali podle tradice spálit. Samozřejmě jsme si napřed opekli buřty, bez nich by to nebylo ono, všem nám moc chutnaly.

Po dobré večeři jsme šli čarodějnici raději utopit do potoka. Pak už jsme se vrátili do školy, kde se rozproudila pořádná zábava. Nejdříve jsme volili miss čarodějku a misáka čaroděje. Hlavním porotcem byl António. Ten měl v některých chvilkách těžké bodování, ale myslím si, že všichni účastníci byli s jeho hodnocením spokojeni. Kostýmy spolužáků a také paní učitelek mě velmi pobavily. Bylo to napínavé a legrační.

Mezitím se venku setmělo a nás čekala zábavná i strašidelná stezka odvahy. I když se každý trošku bál, všichni statečně došli do cíle.

Před spaním nechybělo ani čtení pohádky, po které se hezky usínalo. Ráno jsme ještě uvařili nějaké ty kouzelné lektvary, posnídali, zhodnotili všechny dojmy a domů si kromě diplomů odnesli i fůru nevšedních  zážitků z prvního ročníku spaní ve škole.

                                               Tomáš Sigmund, Antonín Žurman – žáci ZŠ Roštín