DĚKUJEME, MUZEUM!

Co si vybavíte, když se řekne muzeum? Odpovědět na takovou otázku je pro děti ze základní školy v Roštíně hračka. Pravidelné návštěvy Muzea Kroměřížska jsou nedílnou součástí jejich vzdělávání a tak dobře vědí, kolik se tam nachází zajímavých exponátů. Ale kde se všechny ty věci vzaly, kdo a jak se o ně stará a jak vlastně vzniká sbírka, to dosud nevěděly.

A protože jsou to děti zvídavé, nemohly si nechat ujít nejnovější program pro školy s názvem Když se řekne muzeum....? Byla to trochu netradiční akce, takový řekněme pohled do zákulisí muzea. Hlavní myšlenkou bylo seznámení dětí s prací muzejních pracovníků a s jednotlivými obory, jimiž se zabývají.

Povedlo se jim to náramně. Ty nejzajímavější exponáty z archeologických, historických, etnografických a uměnovědných sbírek přitáhly veškerou dětskou pozornost. Nechybělo ani aktivní zapojení do programu a hlavně nakonec byla připravena "muzejní" herna, kterou si děti náležitě užily.

Blahopřejeme muzeu k jeho osmdesátým narozeninám a děkujeme všem jeho pracovníkům  za přípravu zajímavých programů, které dětem pomáhají lépe pochopit naši minulost a díky své přitažlivé formě je přivádějí k zájmu o historii.

                                                                                  Eva Konečná – ZŠ Roštín