Základní škola Roštín, okres Kroměříž, Roštín 148, 768 03

 

 

Projekt: Záložka do knihy spojuje školy - namaluj mi svého oblíbeného literárního hrdinu

 

            Naší partnerskou školou na Slovensku se stala ZÁKLADNÍ ŠKOLA LIESKOVEC. Po vzájemné domluvě  o počtu záložek jsme se pustili do práce.

V měsíci září jsme s žáky ve školní družině  zahájili projekty „Naše středověké město“           a „Stará řemesla“. V rámci těchto projektů jsme postupně četli nejen o starých, dávno vymizelých řemeslech, ale i o vzniku jednotlivých měst naší země a s tímto spojených pověstí o nich. Jelikož v pověstech, které jsme dosud přečetli, je bezpočet různých hrdinů, starší děti si nakonec odhlasovaly výrobu záložky s erbem naší obce.

Děti si  nejdříve slepily tvrdý papír s modrým podkladem. Ze žlutého papíru pak vystříhaly daný motiv a tento nalepily na modrý podklad a dokreslily černým fixem klobouk. V poslední fázi stužkou připevnily foto naší školy.

Naši žáci od počátku pracovali na záložkách  s velkým zaujetím. Práce je bavila a byli rádi, že mohou své vyrobené záložky odeslat žákům  na Slovensko. Během jednodenního projektového dne jsme žákům také přiblížili naši partnerskou školu v rámci přichystané prezentace.

Jsme rádi, že jsme se mohli tohoto projektu zúčastnit.

Mgr. Jaroslava Plachá – ředitelka ZŠ Roštín