Vítejte

Vážení rodiče,

na základě usnesení č. XVI/2018 ze zasedání Zastupitelstva obce Roštín ze dne 20.9.2018 se slučuje právnická osoba Základní škola Roštín, okres Kroměříž ( nástupnická organizace ) s právnickou osobou Mateřská škola Roštín, okres Kroměříž ( zanikající organizace ) s účinností od 1.1.2019. Vzniklá nástupnická organizace Základní škola a Mateřská škola Roštín, příspěvková organizace, bude vykonávat činnost mateřské školy a školní jídelny zanikající organizace.

Na základě usnesení Rady obce Roštín č. 06/11/2018 ze dne 5.12.2018 je jmenována ředitelkou příspěvkové organizace Základní školy a Mateřské školy Roštín Mgr. Jaroslava Plachá s účinností od 1.1.2019.

 

 


 PORTÁL PROŠKOLY.CZ - INFORMACE PRO RODIČE

Vážení rodiče,

v letošním školním roce jsme pro vaše děti zajistili přístup na portál www.proskoly.cz, na kterém najdou řadu testů, dotazníků a procvičování vhodných i na domácí přípravu do školy.

Testy jsou nově zaměřené také na procvičování matematiky pro žáky 1. stupně. Děti mohou využít také cvičení z pravopisu, základní slovní zásoby z angličtiny a němčiny a mnoho úloh na rozvoj logiky, paměti, prostorové představivosti apod.

Žáci závěrečných ročníků mohou navíc využít jedinečný dotazník volby povolání usnadňující rozhodování při volbě střední školy.

Všechny testy mohou Vaše děti využívat doma ZDARMA!

Přístupové údaje obdrželi žáci od svých učitelů.

Přeji Vašim dětem, aby jim portál Proškoly.cz dobře sloužil jak pro přípravu do školy, tak i pro zábavu.

 

 

                                          Mgr. Jaroslava Plachá

                                               ředitelka školy

 Základní škola Roštín je zapojena do unikátního projektu "Zelená škola".


 


Základní škola Roštín byla od 1.7.2011 do 31.12.2013 úspěšně zapojena do projektu EU peníze školám.