Myslivecký kroužek

01.03.2024

Od října loňského roku se 14 dětí z naší obce, ve věku od 5 do 11 let, pravidelně setkává v rámci mysliveckého kroužku. Kroužek vedou, milovníci přírody a zkušení myslivci z Mysliveckého spolku Roštín, manželé Zbořilovi. Během prvních setkání si děti zvolily kroužkový název "Roštínští lišáci" a pár týdnů na to, odhlasovaly také své logo.

Setkání se konají dle počasí a naplánovaného programu, jak venku, tak uvnitř. Děti mají příležitost naučit se o zvěři a rostlinách z naší přírody skrze aktivity a hry. Na podzim jsme sbírali šípky a uvařili si společně šípkový čaj, v zimě chodíme do krmelce přikrmovat zvěř a rozpoznávat stopy. Jednou za čas se věnujeme také vyrábění a tvoření. Při výkladu máme k dispozici názorné ukázky trofejí či kůží.

Venku se děti na pravidelných výpravách učí zpomalit a pozorovat své okolí, učí se respektovat a chránit naši přírodu. Děti se tak postupně seznamují s činností myslivců, která skutečně nesouvisí pouze s lovem, ale také s péčí o zvěř a krajinu. Prozatím se kroužek setkává s kladnými ohlasy nejen rodičů, ale především u samotných účastníků. Děti tak tráví čas v kolektivu a v přírodě místo společnosti tabletů a mobilů. O to víc nás mrzí, že jsme nemohli do kroužku přijmout všechny zájemce o přihlášení a kapacita byla velmi rychle naplněna.

Více fotografií naleznete v sekci fotogalerie.