Recyklohraní - Mokřady a tajemství ztracené vody

21.04.2023

Recyklohraní - Mokřady a tajemství ztracené vody

Žáci naší školy se opět zapojili do plnění osvětového úkolu s Recyklohraním.

Cílem čtvrtého úkolu bylo vysvětlit žákům, co to jsou mokřady a jaký je jejich význam pro zadržování vody v krajině a v čem prospívají živočichům, rostlinám a nám lidem. Poskytnout žákům informace o tom, že je velmi přínosné a potřebné obnovovat nebo budovat nové mokřady v krajině.

Než se pustili do plnění tohoto úkolu, zhlédli připravené krátké video, aby si udělali představu o dané problematice. Význam mokřadů také dětem přiblížilo Schéma – význam mokřadu. Prošli jednotlivé části a povídali si o tom, co na obrázku vidí. Zamýšleli se nad tím, v jakých podobách se voda v přírodě nachází, proč je důležitá nejen pro nás, ale i pro krajinu.

Mladší žáci si pak mohli vybarvit omalovánku mokřadu, starší si tuto aktivitu zpestřili hrou Kvarteto – život v mokřadech. Na kartách se seznámili s vodními ptáky, hmyzem, obojživelníky, plazy, rostlinami. Druhy, kterým mokřady poskytují důležité zázemí pro život.

Žáci si uvědomili, proč máme tento ekosystém chránit, seznámili se s flórou a faunou typickou pro mokřady. A shrnutí na závěr: Voda je pro krajinu dar.

Více fotografií naleznete v sekci Fotogalerie.